پاسخ: شما می‏‌توانید مشخصات کاربری خود را ویرایش کنید. برای این کار باید با وارد کردن پست الکترونیکی و کلمه عبور، وارد حساب کاربری خود بشوید، سپس با کلیک روی گزینه “پروفایل من” به صفحه‏‌ای منتقل می‏‌شوید که در بخش “اطلاعات کاربر” امکان “ویرایش اطلاعات” وجود دارد.
در انتهای هر ایمیل درج شده ” چنانچه تمایل به دریافت ایمیل از طرف ما ندارید، بر روی لغو اشتراک کلیک کنید ” شما می توانید پس از دریافت اولین ایمیل ، عضویت خبرنامه را لغو کنید.
برای تغییر ایمیل یا اصلاح کد ملی با همان ایمیلی که ثبت نام کرده‏‌اید به info@imenkhatam.com ایمیل بزنید.

پاسخ: بله، پس از انتخاب کالاهای موردنظر و اضافه کردن آنها به سبد خرید، ثبت سفارش در 4 مرحله تکمیل خواهد شد: 1) ورود به ایمن خاتم، 2) اطلاعات ارسال سفارش، 3) بازبینی سفارش و 4) اطلاعات پرداخت.
در مرحله اطلاعات ارسال سفارش و بخش ” انتخاب آدرس”، شما می‌توانید با انتخاب گزینه “افزودن آدرس جدید” آدرس و مشخصات تحویل گیرنده سفارش را وارد کنید. توجه داشته باشید که اگر مبلغ سفارش را اینترنتی پرداخت کنید، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.

پاسخ: برای دریافت مشاوره و راهنمای محصول با شماره‌های پشتیبانی تماس حاصل فرمایید

پاسخ: ممکن است اما این احتمال بسیار اندک است زیرا مراحل بروزرسانی و مانیتور محصولات پیوسته در حال انجام است. برای اطلاع از موجودی همچنین می‌توانید با شماره‌های پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

پاسخ: لازم به ذکرست که کشور سازنده روی کیفیت کالا تاثیری ندارد و برند معتبر است که کیفیت کالا را تعیین می‏‌کند و به دلیل قیمت مناسب است که بسیاری از کالاها در ایران تولید می‌شوند.

در صورتی که پاسخ سوال خود را در بین سوالات پیدا نکردید از طریق شماره‌های تماس سوال خود را مطرح کنید. کارشناسان ما پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.
با تشکر از حسن انتخاب شما